Propolis Zubná pasta Argilpropoldenti – pre fajčiarov
Zubná pasta s baklažánom, morskou soľou, hlinkou, propolisom a šalviou lekárskou.
Harmonický vplyv hlinky a propolisu posilnený morskou soľou pomáha predchádzať vzniku zápalov a krvácaniu tkaniva ďasien. Šalvia, známa sťahujúcimi a čistiacimi vlastnosťami a pomleté špičky baklažánu s bieliacimi vlastnosťami prispievajú k správnej ústnej hygiene a dávajú lesk vašim zubom. Pasta je určená pre všetkých, ktorí chcú mať krásne biele zuby, ale najmä pre fajčiarov a tých, ktorí nosia zubnú náhradu. Homeokompatibilné.
Spôsob použitia: Odporúčame čistiť zuby správnym spôsobom niekoľko minút a po čistení nechať pôsobiť ešte chvíľu v ústach pred vypláchnutím.
Zloženie: Baklažán 5%; morská soľ 4%; prírodná hlinka 2,5%; olejový extrakt propolisu 2,5%; éterický olej zo šalvie lekárskej 0,4%. Bez farbiva.
Obsah: 75 ml
Benefity Zubnej pasty Argilpropoldenti
Zubná pasta
- je vhodná pre ľudí, ktorí sa vyhýbajú mäte piepornej, napr. kvôli užívaniu homeopatík.
- Baklažán pôsobí ako prírodný prostriedok na bielenie zubov.
- Morská soľ je ďalší výborný čistiaci a bieliaci prostriedok, má abrazívne účinky, pomáha odstrániť povlak, zubný kameň a má sťahujúce účinky na ďasná.
- Prírodná plavená krieda pri pravidelnom používaní pomáha odstrániť zubný kameň a predchádza vzniku zubnému kazu.
- Extrakt z propolisu pôsobí protizápalovo, tlmí citlivosť zubov a ďasien, brzdí, ničí a usmrcuje niektoré baktérie. Povzbudzuje imunitu ústnej dutiny a tým aj celého organizmu. Zároveň pôsobí ako tmel na niektoré trhliny v zuboch. Pôsobí aj proti častým problémom ústnej dutiny a okolia pier, ako sú opary, afty a aftózne lézie.
- Výťažok zo šalvie lekárskej je známy svojimi adstringentnými účinkami, posilňuje a sťahuje tkanivo ďasien, pomáha predchádzať ich krvácaniu.
V minulosti, hlavne v 70. až 80. rokoch 20. storočia sa na bielenie zubov využívali skôr syntetické prípravky, dnes sa kladie dôraz na výrobky založené na prírodných extraktoch.
I keď sklovina, ktorá sa nachádza na povrchu zuba je priehľadná, zubovina (dentín), ktorý je pod ňou, má každý človek sfarbený individuálne, čo súvisí s genetikou. Niektorí ho majú prirodzene belší, iným sa zasa sfarbuje do odtieňov žltej či šedej. Dôležitú úlohu vo sfarbení zuba však zohrávajú aj vonkajšie faktory - hlavne konzumácia potravín a nápojov s vysokým obsahom pigmentov. Do skupiny takýchto patria napríklad čučoriedky, čierny čaj, káva, červené víno, ale negatívnym faktorom je aj fajčenie. Pre žiarivý úsmev je dôležité očistenie povlaku zo zubov, aby tak na povrch prenikla prirodzená farba zubu. O zdravie zubov a celej ústnej dutiny treba dbať o to viac, že ústa sú jedným z prvých miest v ľudskom tele, kde sa usídľujú baktérie z okolia, kam prenikajú plesne z potravín, preto v nich vzniká zvýšené riziko zápalov.
Metódy, ktoré majú viesť k lepšiemu vzhľadu chrupu sa delia do dvoch základných kategórií. Rozoznáva sa bielenie zubov na zosvetlenie prirodzenej farby, tzv. chemické, a abrazívne bielenie, čo je špeciálna technika na odstránenie a prevenciu povrchových škvŕn. Zatiaľ najdostupnejšou a zároveň šetrnou metódou odstránenia vonkajšieho zafarbenia je používanie zubných pást so špeciálnym zložením. Pri pravidelnom čistení tak možno z povrchu zubov odstrániť usadené makroskopické škvrny spôsobené fajčením a konzumáciou potravín s vysokým obsahom pigmentov.